Blahodárne zábaly

nachádzate sa: Úvod / SPA Paradise / Blahodárne zábaly
Rašelinový obklad na prehriatie tela a uvoľnenie svalstva „Pôžitok z tepla“
Rašelinový obklad je vhodný pre ľudí, ktorí potrebujú uvoľniť napäté telo a neobľubujú masáže či hydromasážne vane. Ideálna je však kombinácia rašelinového obkladu s následnou relaxačnou masážou. Rašelinový zábal je jednorazové, polopriepustné vrecko a zároveň hygienický spôsob ako telu dodať minerálne látky prostredníctvom pokožky. Rašelina v sebe ukrýva množstvo minerálov, stopových prvkov a živín potrebných pre zdravú pokožku. Pri ležaní na bruchu Vám liečivé látky prúdia do pokožky chrbta tepelnou výmenou z nahriateho vankúša na rašelinovom balíku. Liečebný účinok rašeliny pomáha pri hojení ekzémov, celulitíde, podporuje celkové prekrvenie a obnovu odumretých kožných buniek. Oddych, uvoľnenie stuhnutého svalstva a načerpanie energie Vám ponúka „Pôžitok z tepla“.
 
Doba trvania: 20 minút
Cena: 12 EUR
 
Odporúčanie: Rašelinový obklad Vám prinesie príjemný relax, zohreje Vás a obohatí Vašu pokožku o potrebné látky. Po procedúre je vhodné 30 minút oddychovať.
 
Indikácie: subakútne a chronické stavy reumatického a traumatického pôvodu, artrózy, svalové kontraktúry, bolesti kĺbov a chrbtice, obezita, celulitída, vhodné pre zvýšenie lokálneho prekrvenia
Kontraindikácieakútne zápaly močových ciest, tehotenstvo (s aplikáciami pozdĺž chrbtice), dekompenzované kardiologické ochorenia a ťažké obehové poruchy, horúčkovité stavy, ťažšie zápalové a iné akútne ochorenia kože, plný žalúdok – bezprostredne po jedle, plný močový mechúr, otvorené poranenia kože, krvácanie, opuchy, alergie na huminové kyseliny


 
Čokoládový zábal „Sladké zahalenie“
Obľúbenú sladkú maškrtu má rado nie len Vaše bruško, ale aj pokožka. Vďaka čokoládovému zábalu, telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty. Má priaznivý vplyv na činnosť srdca a detoxikáciu, odplavenie nežiadúcich a toxických látok. Po takomto zábale sa človek cíti sviežo a uvoľnene. Pokožka bude svieža, krásne voňajúca a svaly uvoľnené a odpočinuté. Čokoládový zábal prináša príjemný relax. Čokoláda so 100% extraktom kakaovníka obsahuje vitamíny A, E, F, H, tieto chránia telo proti strate vody a regenerujú pokožku. Pokožka sa zbavuje odumretých buniek, krvný tlak sa znižuje. Obsahuje vysoký podiel vápnika a horčíka. Navodzuje dobrú náladu, významne tonizuje a vyhladzuje pokožku. Čokoláda má tiež hydratačný účinok, pomáha predchádzať vráskam a redukovať stres. Jej sladkastá vôňa navodzuje príjemné pocity, čím odstraňuje stres. Čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu, uvoľňovať endorfíny a serotonín, ktoré navodzujú pocity šťastia. Využite starý recept na „Sladké zahalenie“ a oslaďte si telo v príjemnom prostredí moderného wellness centra SPA Paradise.
 
Doba trvania: 20 minút
Cena: 10 EUR
 
Odporúčanie: Kakao je nápoj, ktorým si Inkovia a Aztékovia uctievali bohov. Zahaľte sa do „božskej čokolády“... Čokoládová masáž sa odporúča klientom na regeneráciu a prevenciu proti pochmúrnej nálade!
 
Indikácie:bolestivosť svalov, kĺbov a šliac, bolesti chrbta, šije a hlavy, odbúrava odpadové látky.
Kontraindikácie: horúčky a infekčné ochorenia, akútne zápalové ochorenia a zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochoreni, lokálne postihnuté miesta po zápaloch žíl a trombóze,  hnačkové ochorenie a ochorenie s krvácaním v stolici, plný žalúdok – bezprostredne po jedle, plný močový mechúr, tehotné ženy a 2 mesiace po pôrode, miesta nádorov, materských znamienok a rôznych výrastkov na koži, ktoré nevyšetril lekár, vysoký krvný tlak, osteoporóza,  alergia
 


Voskový zábal „Hrejivé pokušenie“
Jedinečné účinky sálajúceho tepla z včelieho vosku, ktorý Vás „objíme“ a krásne zahreje môžete využiť najmä pri pocite chladu. Zábaly zo včelieho vosku sú považované za novodobú metódu harmonizácie teplotných pomerov v ľudskom tele. Hygienickosť, vysoká terapeutická účinnosť a prírodné materiály sú jedinečnou formou terapie, ktorá Vám zahreje celé telo. Uvoľní Vás a umožní Vám príjemne relaxovať. Zábaly zo včelieho vosku sú považované za novodobú metódu harmonizácie teplotných pomerov v ľudskom tele. Po použití pokožka ostáva jemná a vláčna. Zábal je vhodný na suchú a náročnú pokožku. Aplikácia zábalu zo včelieho vosku prehlbuje účinok ako predchádzajúcich tak i následných ošetrení. Pri bolestiach svalov a kĺbov, reumatických ochoreniach, bolestiach hlavy a migréne podporuje intenzívne rozprestieranie tepla v povrchových a hlbokých tkanivách. Pozitívne pôsobí na reguláciu tepla v tele. Silné prehriatie tela je predpokladom pre funkčné zdravie. Vosk uvoľňuje svoju typickú arómu – zážitok pre zmysly. Vôňa a farba včelieho vosku a veľmi jemný hodváb robí tento zábal terapiou pre ozajstných labužníkov.
 
Doba trvania: 20 minút
Cena: 12 EUR
 
Odporúčanie: Studené nohy, studené končeky prstov, pocit chladu? Zahrejte sa a užite si pocit príjemného tepla a blahodárne pôsobenie včelieho vosku na Vašu pokožku. Po procedúre je vhodné pár minút sedieť a dopriať telu čas na tepelnú samoreguláciu.
 
Indikície: bolesti vo svaloch a kĺboch, reumatické bolesti, syndrómy bolesti, bolesti hlavy, migréna, ochorenia urologického traktu, bronchitída, prechladnutie horných dýchacích ciest, chlad, vnútorné napínanie, blahodárna terapia na uvoľnenie, aróma pre zmysly a starostlivosť o pleť.
Kontraindikácie: horúčkovité ochorenia, akútne zábaly, akútne posttraumatické stavy, pri krvácaní makro resp. mikroangiopatických poruchách prekrvenia pokožky, nevhodné pre citlivú pokožku, veľkoplošné poranenia kože, na otvorené rany a akútnych ochoreniach kože, urtikaria, tuberkulóza, srdcové a cievne ochorenia, hypertonia, alergia na včelie produkty.
 Bahenný zábal „Zázračné bahno“
Blahodárne účinky bahna z Mŕtveho mora sú priaznivé na zdravie a krásu. Jeho účinky sú známe už stáročia, egyptská kráľovná Kleopatra patrila k prvým obhajcom solí a bahna z Mŕtveho mora, ktoré boli základnou súčasťou jej každodennej starostlivosti o zdravie a krásu. Bahno z Mŕtveho mora má unikátne zloženie živca, kremeňa, kalcitu, brómu, magnézia, sodíka a chlóru, vďaka ktorým je veľmi bohaté na íl, soli a minerály. Bahno má veľkú absorpčnú schopnosť, vďaka tejto schopnosti absorbuje všetku špinu, odumretú kožu a sekréty potu. Pokožka absorbuje z bahna rôzne minerály, ktoré sú priaznivé na aktivitu buniek. Bahno z Mŕtveho mora má schopnosť absorbovať a konzervovať teplo. Tento efekt na časti tela, na ktorej bol urobený zábal, zlepšuje cirkuláciu krvi, zmierňuje napätie v kĺboch a uvoľňuje svaly, urýchluje vstrebávanie chronických zápalových infiltrátov, zmäkčuje väzivo, uvoľňuje kostrové svalstvo i hladkú svalovinu vnútorných orgánov. Pôsobí na zvýšenie protizápalovej aktivity a imunitných procesov v organizme, zabraňuje degradácii elastínu a kolagénu, čím zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a kĺbovej pohyblivosti. 

Doba trvania: 20 minút
Cena:
12 EUR

Odporúčanie: Bahenný zábal detoxikuje, prekrvuje, vypína, zmierňuje bolesti, lieči zápaly, udržuje pokožku mladú a sviežu, omladzuje starnúcu pokožku, podporuje látkovú výmenu, zlepšuje svalovú činnosť, uvoľňuje stuhnuté svaly, zmierňuje bolesť a navracia pohyblivosť pohybovému aparátu.

Indikácie: Ochorenia pohybového aparátu, ochorenia dýchacích ciest, urologické a gynekologické ochorenia, ochorenia tráviaceho ústrojenstva, zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, zlepšenie výživy spojivových tkanív a medzistavcových platničiek.
Kontraindikácie:
Nevhodné pre pacientov s ochoreniami srdca a ciev, po mozgových príhodách, a onkologických operáciách. 
Škoricový anticelulitídny zábal „Škoricové pokušenie“ (1 časť tela)
 
Doba trvania: 20 minút
Cena:
 12 EUR
 

 
Senný zábal „Dar z prírody“ (1 časť tela)
 
Doba trvania: 20 minút
Cena:
 12 EUR
 

Grand hotel PERMON ****, Vysoké Tatry (Podbanské), SLOVAKIA
Grand hotel Permon, s.r.o., so sídlom Pribylina 1486, 032 42 Pribylina
IČO: 44 130 651
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka číslo 20694/L.
Tel.: +421/524 71 01 11           Fax: +421/524 49 01 33           E-mail: hotelpermon@hotelpermon.sk