Vydrí brloh (31)

nachádzate sa: Úvod / SAUNA Paradise / Vydrí brloh (31)

V malebnom prostredí vonkajšej časti Permon´s Paradise sa nachádza nová fínska sauna „VYDRÍ BRLOH“. Tak ako si aj vydry vytvárajú svoje brlohy, my sme pre Vás vytvorili saunu zo severského smreku a topoľa. O  príjemné teplučko v brlohu sa postará najnovšia technológia fínskej pece. Pri saunovaní sa zvyšuje potenie a stúpa činnosť mazových žliaz, tým pádom sa nečistoty rýchlejšie odplavujú z kože.  Fínska sauna „Vydrí brloh“ prospešne pôsobí na telesné orgány a procesy v ľudskom tele. Ovplyvňuje nielen náš súčasný fyzický i psychický stav, ale je tiež prevenciou, príjemným a účinným spôsobom, ako predchádzať chorobám a stresu. Po saunovaní Vám odporúčame príjemné osvieženie v pstruhovom jazierku, na ktorom sa celý vydrí brloh nachádza.

Teplota: 90 ˚C/105 ˚C

Účinky:  zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti, významne prispieva na prevenciu rôznych chorôb z nachladnutia, odplaveniu nežiaducich látok, pri saunovaní sa prudkým zahrievaním a hneď schladením rozširujú a zužujú cievy, čí sa stávajú pružnejšími.

Indikácie: Vhodná pre chronické zápalové ochorenia dýchacích ciest, pohlavných a močových orgánov, srdcovocievny systém, chronické zápalové ochorenia pohybového systému, funkčné poruchy prekrvenia, vhodná pri liečbe horných dýchacích ciest, poruchách pohybového ústrojenstva, nespavosti, alergických stavoch. 

Kontraindikácie: všetky akútne chorobné stavy, vysoký krvný tlak, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, dekompenzovaný diabetes mellitus, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, všetky akútne ataky chronických ochorení, dekompenzácia chronických ochorení, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, celková arteroskleróza s orgánovým poškodením, ochorenie žliaz s vnútorným vylučovaním, liečba kortikoidmi (zvýšená činnosť štítnej žľazy), rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode (po lekárskom vyšetrení bez komplikácií 3 mesiace), všetky ochorenie srdca a ciev po konzultácií s odborným lekárom, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov.

Odporúčanie: S ohľadom na saunu s vysokou teplotou je potrebné dbať na zdravotné obmedzenia najmä u ľudí so srdcovocievnymi ochoreniami. Pri saunovaní je maximálny odporúčaný pobyt pre zdravého človeka 20 minút. Opakovanie procedúry ako aj dĺžku procedúry treba zvážiť podľa pocitov pri saunovaní.
 

Grand hotel PERMON ****, Vysoké Tatry (Podbanské), SLOVAKIA
Grand hotel Permon, s.r.o., so sídlom Pribylina 1486, 032 42 Pribylina
IČO: 44 130 651
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka číslo 20694/L.
Tel.: +421/524 71 01 11           Fax: +421/524 49 01 33           E-mail: hotelpermon@hotelpermon.sk