Rímsky parný kúpeľ (4)

nachádzate sa: Úvod / SAUNA Paradise / Rímsky parný kúpeľ (4)

K vôni cédrového dreva je primiešané guajakové drevo, ktoré na začiatku novoveku začali dovážať z Ameriky ako liek proti infekčným chorobám. V zmesi je i ružové drevo z brazílskych pralesov, u ktorého Indiáni spozorovali hojivé účinky, keď z týchto stromov tesali lode a poranenia sa im hojili prekvapivo rýchlo a ľahko. Austrálsky santal je pomerne nedávno objavený strom s výraznými liečivými vlastnosťami. Preneste sa do atmosféry starovekých rímskych kúpeľov a nechajte voľne pôsobiť čistú paru na pokožku celého Vášho tela. V žiadnom inom prostredí neprídete k tak účinnému otváraniu pórov a k podpore potenia.

Teplota: 40 ˚C/45 ˚C

Účinok: regeneračný, detoxikačný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci.

Indikácie: Výrazné vylučovanie metabolitov a toxických látok z krvi a tukového tkaniva cez potné žľazy. Silica z ružového dreva pomocou pary pôsobí na pokožke, kde má liečivé a protizápalové účinky. Zároveň mierni nervozitu.

Kontraindikácie: infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, všetky choroby v akútnom štádiu, hypertenzia a známky obehového zlyhania, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, inkontinencia moču a stolice, tehotenstvo, všetky akútne ataky chronických ochorení, dekompenzácia chronických ochorení, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov.

Odporúčanie: Vhodná dĺžka pobytu v parnom kúpeli je 15 minút.

 

Grand hotel PERMON ****, Vysoké Tatry (Podbanské), SLOVAKIA
Grand hotel Permon, s.r.o., so sídlom Pribylina 1486, 032 42 Pribylina
IČO: 44 130 651
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka číslo 20694/L.
Tel.: +421/524 71 01 11           Fax: +421/524 49 01 33           E-mail: hotelpermon@hotelpermon.sk