Mätová inhalácia (14)

nachádzate sa: Úvod / SAUNA Paradise / Mätová inhalácia (14)

Tradícia tureckej parnej sauny siaha až do čias Osmanskej ríše. Originálna vôňa marockej mäty, ktorá je zostavená z historických podkladov, Vás doslova prenesie do stredovekého Orientu. Príjemný oddych na vyhriatom mramore v oblaku pary s možnosťou súčasne sa osviežovať z pozlátenej fontány tečúcou vodou je typickou prednosťou očistnej a zdravotnej procedúry tureckých hamamov, ktorých obľuba a prospešnosť pretrvala dodnes.

Teplota: 40 ˚C/50 ˚C

Účinky: relaxačný, posilnenie imunity, priaznivo pôsobí pri ochoreniach dýchacích ciest.

Indikácie:
Výrazné vylučovanie toxických látok z krvi a tukového tkaniva cez potné žľazy vplyvom 100% vlhkosti a vysokej teploty. Použité látky sa používali v moslimských rituáloch na exaltáciu (opojenie, povzbudenie, vzrušenie) a boli súčasťou tzv. kadidiel lásky. Z terapeutických vlastností sú dôležité ich výrazné dezinfekčné a protibakteriálne účinky v dýchacích cestách.

Kontraindikácie: infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, všetky choroby v akútnom štádiu, zhubné nádory, zvýšená činnosť štítnej žľazy, stavy po zápaloch žíl, hypertenzia a známky obehového zlyhania, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, inkontinencia moču a stolice, všetky akútne ataky chronických ochorení, dekompenzácia chronických ochorení, dekompenzovaný diabetes mellitus, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov.

Odporúčanie: Zdraviu prospešný pobyt v parnej saune spojený s inhaláciou mätovej arómy Vám odporúčame na 10-15 minút.
 

Grand hotel PERMON ****, Vysoké Tatry (Podbanské), SLOVAKIA
Grand hotel Permon, s.r.o., so sídlom Pribylina 1486, 032 42 Pribylina
IČO: 44 130 651
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka číslo 20694/L.
Tel.: +421/524 71 01 11           Fax: +421/524 49 01 33           E-mail: hotelpermon@hotelpermon.sk